TrainingUp Denys Lytvynenko

Sosnowiec
Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Wybór i najczęściej popełniane błędy podczas wybierania trenera personalnego

Autor: Trener Personalny, publikacja: 2020-09-10

Od 7 lat jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem. Współpracuję z zawodowcami w tej dziedzinie oraz osobami prywatnymi w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej, budowania masy mięśniowej oraz zwiększania siły. Prawie codziennie na swoich konsultacjach czy też treningach spotykam się, z tym że klienci uciekają od swojego trenera… Dlaczego tak się dzieje? Mam odpowiedź na to pytanie.

Trener Personalny Denis Lytvynenko

Ocena trenera personalnego po wyglądzie

Najczęściej przy wyborze trenera personalnego wybór pada na osobę najlepiej zbudowaną bądź startującą w zawodach. Potencjalni klienci, zamiast kierować się doświadczeniem i kwalifikacjami trenera, stawiają przede wszystkim na jego wygląd.

Cena treningu personalnego

Oczywiście każda osoba zna swój dochód i może oszacować, ile chce wydać na trening personalny.

Pamiętaj jednak, że:

wysokość ceny za trening nie wiąże się ściśle z tym, że im droższy trening, tym lepszy trener. Dość często wysokość stawki podawana jest za godzinę treningu. Oznaczałoby wówczas, że dobry to jest trener, jeśli klient jest w stanie zrobić cały trening w godzinę… Ale nie o to w rzeczywistości chodzi...

Muszą być zachowane obojętność treningowa oraz progresja. A wraz ze wzrostem obojętności czy progresji są potrzebne dłuższe przerwy.

Wymagania względem trenera personalnego

Dość często klienci przychodzą już ze swoim planem czy oczekiwaniami, np.: „Chcę schudnąć w miesiąc 5-6 kg” lub „Chcę zredukować tkankę tłuszczową do czasu wyjazdu na wczasy”.

Jednocześnie zapominają o tym, ile tak naprawdę można zredukować tkanki tłuszczonej przez dany okres. Redukcja za cenę zdrowia – nie jest to najlepsze rozwiązanie! Dobry trener sam planuje twoją redukcję. Przykładowo, gdy idziesz do lekarza, nie mówisz, który lek będziesz brać, a który nie…

Klienci zapominają o starych kontuzjach, urazach, przeciwskazaniach zdrowotnych

Stosunkowo często klienci, myśląc o robieniu sylwetki, zapominają powiedzieć na przykład o wadach postawy, bo trener może akurat tego nie zauważy... Dobry trener zawsze zwróci uwagę na ułożenie miednicy, kręgosłup, ułożenie kolan oraz ruchomość w stawach. I oprócz ćwiczeń siłowych dopasuje ćwiczenia mobilizujące czy rozciągające.

Na tym zakończę ten artykuł. Mam nadzieję, że podane w nim informacje pomogą przy wyborze trenera personalnego. Oprócz tego zachęcam do bezpłatnego próbnego treningu czy konsultacji ze mną.


Opracował:
Trener Personalny Denis Lytvynenko

Trener personalny - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 239 Trenerów Personalnych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o treningach z trenerem personalnym